Menu
Europa / Oostenrijk

Oostenrijk | Skiën in Fiss

Een week lang in Oostenrijk, de frisse berglucht, de mooie uitzichten, de hele dag buiten zijn en overal leuke hutten om te eten en drinken. Travelgirl Annelot maakte zo’n reis al vaak in de zomer, dus waarom niet ook een keer in de winter? Skiën is één van de beste manieren om de natuur van de bergen te ontdekken maar dan met een pak sneeuw erbij. In deze blog lees je alles over een weekje skiën in Fiss voor beginners.

Skiën in Fiss

Voordat we in het skiën in Fiss duiken eerst iets over dorp. Fiss is een klein dorp in de Oostenrijkse alpen en is onderdeel van de Tirol regio. Het is een echt skidorp dus er zijn veel geschikte hotels en appartementen te vinden in het dorp. Wij verbleven bij Alpinapart Astrid en dat is erg goed bevallen. Het appartement zit dichtbij de liftjes en je hebt vanuit het appartement een kluis bij de piste om alle skispullen in te bewaren. Deze kluizen kan je echter ook los huren voor een paar euro per dag.

Voor een accommodatie moet je vooral kiezen of je liever een hotel of een appartement wil en hoe dicht je bij de piste wil zitten. Lunchen doe je vaak in een hut aan de piste, of je ’s avonds zelf wil koken of uiteten wil bepaalt vooral of een appartement een meerwaarde heeft.

In Fiss vind je verder verschillende restaurants, twee supermarkten, een aantal winkeltjes en meerdere plekken om je skispullen te huren.

Skiën in Fiss voor beginners

Het leek eerder altijd zoiets waar je pech of gelukt mee hebt. Kon je nog eerder skiën dan fatsoenlijk lopen? Dan blijf je dat de rest van je leven doen. Namen je ouders je nooit mee op de berg op latten? Dan ga je het later ook niet doen. Tenminste, dat dacht ik altijd. Niets is echter minder waar. Nadat vrienden meerdere keren hadden gevraagd of wij meegingen skiën hebben we dit jaar eens ‘ja’ gezegd. We vertrekken naar een plek die geschikt is voor alle niveaus zodat iedereen zijn ding kon doen. Heb jij ook een groep met diverse niveaus? Dan is het gebied Serfaus-Fiss-Ladis zeker een aanrader!

Lessen voor skiën in Fiss

Als je net als ons voor het eerst echt in de bergen gaat skiën raden we zeker aan om lessen te nemen. Er is één grote skischool in Fiss: skischule Fiss-Ladis. Hier heb je verschillende opties voor kinderen en volwassenen. Ze bieden groepslessen aan en privélessen. Voor beiden kan je allerlei niveaus en lesuren kiezen. Wij kozen voor privéles die we met z’n vieren deden. Een flinke investering maar met z’n vieren niet heel veel duurder dan groepslessen. Daarnaast zorgde de les voor de techniek en het vertrouwen om zelf echt te gaan skiën in Fiss.

Als je een week gaat skiën in Fiss sta je waarschijnlijk ongeveer zes dagen op de latten. Ons advies is om dan vier ochtenden les te nemen. Zo kan je in de middag zelf oefenen en heb je de laatste twee dagen de tijd om het gebied verder te ontdekken dan je met de les komt. Tijdens een privéles wordt er goed gekeken wat je kan om het niveau te bepalen. Met dat startpunt krijg je uitleg, moet je de leraar achterna skiën, krijg je oefeningen om te doen en leer je goede bochtjes draaien.

Geschikte pistes voor beginners

Het dorp Fiss is onderdeel van het skigebied Serfaus-Fiss-Ladis. Deze drie dorpen zijn met elkaar verbonden via allerlei soorten liftjes en een variëteit aan blauwe, rode en zwarte pistes. In het hele gebied is er meer dan 200 kilometer aan pistes. Als beginners hebben wij ons gefocust op de blauwe pistes. Met de dag leer je beter skiën, krijg je meer vertrouwen en kan je nieuwe pistes proberen. Om jou op weg te helpen nemen we je mee in de meeste blauwe pistes van dit skigebied.

Voor de echte beginners – piste 5

Piste 5 is echt een piste om op te oefenen als je gaat skiën in Fiss. Deze piste bevindt zich bij het Sonnenbahn middelstation en is vlakbij het kinderland van Fiss. Op deze piste worden veel lessen gegeven. De piste is heel kort en je kan weer omhoog met een sleepliftje. Als het hier niet druk is kan je dus makkelijk vaak achter elkaar gaan en oefeningen doen. De perfecte plek om te testen of je het skiën nog een beetje onder de knie hebt, je dag te beginnen om weer te wennen of zelf nog eens zonder stokken te proberen.

De lange rit naar Ladis – piste 1

Piste 1 is de lange piste richting het dorp Ladis. De piste start vanaf Sonnenbahn middelstation en is niet steil. Dit maakt dat je deze piste als beginner al snel kan proberen. Doordat de piste ongeveer vier kilometer lang is heb je een mooie afstand om te blijven oefenen. Je hebt uitzicht op de bergen voor je en kan met de gondel weer terug naar het middelstation. Óf stop onderweg voor een drankje of hapje eten bij de gezellige berghut Weiberkessl.

De favoriet – piste 105

Aan de Serfaus kant van het gebied kan je met een stoeltjeslift van piste 99 omhoog naar piste 105. Vanaf hier ben je op bijna 2400 meter hoogte en heb je een fantastisch panoramisch uitzicht over de bergen van de omgeving. De piste zelf is breed en goed te doen na een paar dagen skiën. Vergeet niet onderweg af en toe te stoppen om echt te genieten van de vergezichten. Dit was mijn favoriete piste van het skiën in Fiss.

Door de beer – piste 97

Vanaf Serfaus kan je de moderne gondel van de Alpkopfbahn omhoog nemen om richting piste 97 te gaan. Een andere optie is vanaf piste 90 een korte stoeltjeslift omhoog te nemen. Piste 97 is niet heel lang en komt uit op piste 99. Het is echt een leuk stukje om te skiën vanwege de obstakels voor kinderen onderweg zoals de beer waar je doorheen kan skiën. En vanwege de andere uitzichten die je hier hebt.

Daarnaast kan je vanaf deze piste je lunch plek al zien liggen. Centraal bij pistes 97, 99, 105 en 129 liggen er veel berghutten waar je lekker kan eten. Aanraders zijn Schalber Alm en Kölner Haus. Beiden hebben ook heerlijke terrassen in het zonnetje.

De Möseralm – piste 64 & 65

Vanaf Fiss kan je in plaats van de Sonnenbahn ook de Möseralmbahn omhoog nemen. Je neemt vanaf de Möseralm piste 64 naar beneden. Deze piste is iets steiler dan pistes 5 en 1. Er zitten specifiek een paar kleine stukjes in die moeilijker zijn maar die kan je ontlopen. Als je aan het begin meer rechts afbuigt kan je bijvoorbeeld om een steil stuk heen. Tijdens een les wordt dit je zeker laten zien.

Om steeds iets steiler te oefenen is piste 65, vlak naast 64, ook een goede om te proberen. Dit is een kortere piste waarna je met de stoeltjeslift omhoog kan en weer verder de 64 naar het dorp kan nemen.

De hoogste blauwe – piste 20

Bovenop de Schönjoch vind je op meer dan 2400 meter nog een blauwe piste. Je kan hier niet echt ver skiën maar de uitzichten liegen er niet om. Om bij piste 20 te komen moet je eerst een stukje jezelf vooruit prikken vanaf de lift. Daarna neem je een sleepliftje omhoog naar de plek waar je ook rode piste 7 kan nemen. Vanaf hier kan je de korte piste 20 naar beneden nemen. Het is niet echt een moeilijke piste en er zijn ook maar weinig mensen. Dit maakt het dus een goede plek om in alle rust en in een top omgeving te oefenen.

Tip voor als je al beter kan skiën: de rode piste 7 is ook zeker een aanrader. Een mooie brede en lange piste met goede uitzichten.

De verre blauwe – piste 131

Als het skiën eenmaal wat beter gaat en je meer van het gebied kan ontdekken doordat je meer pistes kan, komt de volgende uitdaging. Alle blauwe pistes in het gebied afstrepen. Gelukkig zijn de meeste blauwe pistes goed te bereiken met andere blauwe pistes. Er zijn echter een paar uitzondering. Dat zijn pistes 148 en 131.

Bij piste 148 kan je alleen komen met een rode piste, dus die hebben we overgeslagen. Piste 131 is door een retourtje gondel wel te bereiken. Gaaf om zo weer in een ander stuk te komen en andere bergen te zien. Deze piste is wel wat uitdagender en op sommige stukken echt wel steiler. Een leuke uitdaging na een paar dagen les dus!

Skiën in Fiss - 131

De pistekaart

De ochtend beginnen met een ontbijtje met verse broodjes en de pistekaart erbij om de dag uit te plannen? Heerlijk! Op verschillende plekken in de regio kan je pistekaarten meenemen om in je zak te stoppen. Daarnaast is er één online beschikbaar en is die ook up to date met welke liften er open zijn. Als laatste optie staan er op verschillende plekken grote borden met alle pistes erop. Naast elke piste heb je nummerbordjes die aangeven welke piste je op zit mocht je het even niet meer weten, gelukkig zit hier ook een kleurtje bij.

Lekker eten en drinken in Fiss

Wat is een week skiën zonder al het lekkere eten en drinken? Dit moest uiteraard ook goed getest worden tijdens de eerste skivakantie. Door het hele gebied van Serfaus-Fiss-Ladis zijn er vele berghutten waar je goed wat kan eten tijdens de lunch of even wat kan drinken. Een deel van de hutten zitten aan pistes. Maar een deel kan je ook direct bij liften vinden. Ideaal om daar af te spreken als iemand uit de groep niet mee kan skiën.

Een aantal leuke tenten aan liftjes zijn Kölner Haus en Schalber Alm bij de Komperdellbahn, Sonnenburg bij de Sonnenbahn en Steinegg bij de Schönjochbahn.

Andere leuke hutten die echt aan de piste zitten zijn Weiberkessl aan piste 1, Leithe Wirt aan piste 85 en Frommes Alp aan piste 7.

De après-ski in Fiss

Naast het eten en drinken aan de pistes zijn er in dit gebied uiteraard ook verschillende plekken voor de après-ski. Op een aantal plekken kan dit al aan de piste, maar ook in het dal zijn er opties.

Dé plek om na het skiën in Fiss te gaan après-skiën is de Hexenalm. Deze hut ligt direct aan de liften als je terugkomt in het dorp. Een ideale plek om dus even langs te gaan voor een drankje buiten in de openlucht met gezellige drukte en muziek. Of om binnen wat warmer dansjes te wagen op de dansvloer of één van de tafels te veroveren boven. In de Hexenalm kan je vanaf een uurtje of vier tot acht goed terecht.

Een andere plek wat verderop is Hackl’s Kaller. Deze kroeg zit in het centrum van Fiss en is tot later ’s nachts open. Mocht je na de après-ski bij de Hexenalm nog niet klaar zijn kan je bij Hackl’s dus nog even verder gaan.

Laatste tips voor skiën in Fiss

  • In deze blog nemen we je mee naar de blauwe pistes van het Serfaus-Fiss-Ladis. Er zijn uiteraard ook genoeg andere opties. Van de 214 kilometer aan pistes is er 47 km blauw, 112 km rood en 55 km zwart.
  • Voor wintersport benodigdheden kan je goed terecht bij Decathlon, Lidl, Intersport of Bever.
  • Voor een goede accommodatie kan je kijken op Booking.com.
  • Als je met de auto naar Fiss gaat. Denk dan aan een vignet voor Oostenrijk en winterbanden. Mocht je eigen auto dat niet hebben kan je ook een auto huren via Sixt of SunnyCars.
Deze blogs vind je waarschijnlijk ook interessant:

No Comments

    Leave a Reply

    Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.